Akcje

08.04

Poniedziałek

12:30
Rozliczanie Marketing: Marzec 2024

Rozliczanie aktywności marketingowych w oddziale.

06.04

Sobota

10:00
Zdrowie pod kontrolą

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Nasze wydarzenie odbyło się w Galerii Echo, gdzie mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Był również pokaz pierwszej pomocy, a także można było wziąć udział w testach psychologicznych oraz testach na HIV i HCV. Przeprowadzaliśmy badania antropometryczne, obliczaliśmy wskaźnik BMI oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS, a także prowadzona była profilaktyka piersi. Z kolei najmłodsi bawili się w„Szpital Pluszowego Misia”. Swoje stanowisko wystawiło NFZ, Stowarzyszenie “Amazonki", Stowarzyszenie Chorych na...

22.03

Piątek

10:00
Szpital Pluszowego Misia

Akcja, której głównym i nadrzędnym celem jest zmniejszenie strachu przed personelem opieki zdrowotnej oraz podstawowymi zabiegami medycznymi. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ to właśnie maluchy najlepiej nauczyć pewnych wzorców zachowań i zasad zdrowego życia, co długofalowo może uchronić je od wielu niebezpiecznych sytuacji, a przede wszystkim ograniczyć zachorowalność na niektóre choroby cywilizacyjne. Co więcej, wzbudzenie we wczesnych etapach rozwoju człowieka zaufania do opieki zdrowotnej może poprawić współpracę oraz kontakt pomiędzy lekarzem i pacjentem, co ma duży wpływ na ewentualny proces leczenia.

10.03

Niedziela

18:00
Szkolenie szczegółowe z wprowadzania akcji do systemu - SCORP

Spotkanie to miało na celu przeszkolenie Wolontariuszy Oddziału Kielce IFMSA-Poland w zakresie wprowadzania do systemu akcji organizowanych w ramach Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju.

10.03

Niedziela

10:30
Szkolenie szczegółowe z wprowadzania akcji do systemu - SCOME

Spotkanie to miało na celu przeszkolenie Wolontariuszy Oddziału Kielce IFMSA-Poland w zakresie wprowadzania do systemu akcji organizowanych w ramach Programu Stałego ds. Edukacji Medycznej.

22.01

Poniedziałek

00:00
Pink Lips

Akcja Pink Lips - Europejski Tydzień Profilaktyki Raka szyjki macicy. W tygodniu akcji zostały przeprowadzone prelekcje i stanowisko w Endorfine Platinium Kielce (od godziny 17:00 - 20:00), gdzie uczestniczyło ośmiu wolontariuszy.  Akcja miała na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat profilaktyki w kierunku Raka szyjki macicy, wykonywania regularnych badań cytologicznych oraz szczepienia się przeciwko HPV. 

15.01

Poniedziałek

08:00
Akcja oddawania krwi

Akcja oddawania krwi na uczelni przy pomocy Regianalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

12.01

Piątek

21:00
Rozliczanie Marketing: Październik, Listopad, Grudzień

Rozliczenie działalności marketingowej oddziału z okresu 1.10 - 31.12. 2023 rok. Wiceprezydent Oddziału ds. Marketingu Michał Wrona

10.01

Środa

08:00
W kleszczach kleszczy

Celem projektu "W Kleszczach Kleszczy" jest propagowanie zasad profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze- głównie boreliozy i odkleszczowego zapalenia mózgu i opon mózgowych oraz szerzenie wiedzy z zakresu ich objawów, diagnostyki, leczenia, powikłań, jak również nauka bezpiecznego usuwania kleszczy. Akcję przeprowadziliśmy dla uczniów liceum i technikum Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie. Akcja trwała 6 godzin lekcyjnych 

09.01

Wtorek

17:15
Warsztaty EKG

Warsztaty EKG mają na celu podniesienie kompetencji studentów i studentek kierunków medycznych w zakresie interpretacji elektrokardiografu. Warsztaty były prowadzone przez lek. med. Michała Bączka. Uczestnicy mieli okazję ćwiczyć interpretację zapisów i powtórzenie podstaw EKG.

09.01

Wtorek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Przeprowadzanie korepetycji dla podopiecznych Domu Dziecka przez naszych wolontariuszy.

01.01

Poniedziałek

21:30
Rozliczanie Marketing: Styczeń 2024

Rozliczanie Działalności Marketingowej Styczeń 2024

19.12

Wtorek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Przeprowadzanie korepetycji dla podopiecznych Domu Dziecka przez naszych wolontariuszy.

18.12

Poniedziałek

17:00
Świąteczne Warsztaty Szycia Chirurgicznego - poziom podstawowy

Szwy chirurgiczne to kluczowy element naprawy tkanek po operacjach, który minimalizuje blizny i chroni przed infekcjami, umożliwiając szybszy powrót pacjentów do zdrowia. Poprzez precyzyjne szycie, chirurdzy nie tylko leczą ciała, ale także poprawiają emocjonalne i psychiczne doświadczenia pacjentów, przyczyniając się do lepszej jakości życia w okresie rekonwalescencji. Jest to niezwykle ważne, dlatego w naszym Odziale odbyły się kolejne już Warsztaty z tej umiejętności na poziomie podstawowym - tym razem w edycji świątecznej! Na zajęciach uczestnicy i uczestniczki zapoznali/ły się z:

12.12

Wtorek

17:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV. W tym roku akcja odbyła się w autobusie linii nr 46 ZTM w Kielcach na trasie Osiedle Świętokrzyskie-Ślichowice. Nasi wolontariusze/wolontariuszki edukowali pasażerów na trasie oraz rozdawali gadżety. Dzięki temu dotarliśmy do dużej grupy różnych osób...

11.12

Poniedziałek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Przeprowadzanie korepetycji dla podopiecznych Domu Dziecka przez naszych wolontariuszy.

10.12

Niedziela

09:00
Podświetlenie Galerii "Echo" na zielono z okazji Dnia Praw Człowieka

Podświetlenie Galerii "Echo" na kolor zielony podczas Dnia Praw Człowieka miało służyć zwróceniu uwagi mieszkanek i mieszkańców Kielc na potrzeby drugiego człowieka, co jest niezwykle ważne w obliczu aktualnych konfliktów, jakie dzieją się na naszych oczach na Ukrainie, czy w Strefie Gazy. 

08.12

Piątek

12:00
Nakręć się

Podczas akcji zbieramy nakrętki dla Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy SOSW w Pińczowie. Akcja trwa do końca roku akademickiego 2023/2024. Pudełka stoją przy szatniach w budynku D oraz B.

07.12

Czwartek

12:00
Zbiórka dla schroniska

Podczas akcji zbieramy artykuły dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Karton na dary znajduje się przy szatni budynku D.

06.12

Środa

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Przeprowadzanie korepetycji dla podopiecznych Domu Dziecka przez naszych wolontariuszy.