Akcje

16.05

Wtorek

08:00
Akcja poboru krwi na Collegium Medicum UJK

Akcja odbywająca się stacjonarnie na wydziale Collegium Medicum UJK. Podczas akcji udział wzięło Regionalne Centrum Krwiodwstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, które odpowiadało za pobór krwi od dawców.

22.04

Sobota

10:00
Zdrowie pod kontrolą

Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się kilkanaście Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Nasze wydarzenie odbyło  się w galerii  handlowej, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Przeprowadzaliśmy badania antropometryczne, obliczaliśmy wskaźnik BMI oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS.Swoje stanowisko wystawiło NFZ, Stowarzyszenie "Amazonki" , " Porozumienie" oraz Stworzyszenie Chorych na Łuszczycę. 

29.03

Środa

10:55
Why you should study medicine? - lecture for IB students

Akcja skierowana do uczniów klas z międzynarodową maturą (International Baccalaureate) mająca na celu zachęcenie uczniów do podjęcia studiów na kierunku lekarskim.

24.03

Piątek

09:00
Szpital Pluszowego Misia

Zapoznanie dzieci z różnymi pojęciami, przyrządami czy zabiegami z jakimi mogą spotkać się w gabinecie lekarskim jako pacjenci/pacjentki.

15.03

Środa

19:00
DAPHNE - stop przemocy wobec kobiet

 "Lekcja samoobrony z Academy of Krav Maga & Combat Shooting" mająca miejsce 15.03.2023r w siedzibie AKMCS mieszczącej sie przy ul. Jagiellońskiej 62a 25-734 Kielce, która została zorganiozwana, aby poprawić umiejętność samoobrony młodych kobiet.  

09.03

Czwartek

16:15
Suturing workshops for ED

Recently, surgical suturing workshops were organized for English division students. The aim of the workshops was to enhance the students' knowledge and skills in surgical suturing techniques, which is an essential aspect of any surgical procedure.   The workshops were conducted by experienced surgeons and medical practitioners who provided the students with hands-on training and guidance. The students were taught about different suturing techniques, including interrupted sutures, continuous sutures, and mattress sutures.   The workshops also included a theoretical component, where the students were taught about the importance of proper wound closure and the various factors that influence wound healing....

07.03

Wtorek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Akcja polegająca na udzielaniu korepetycji z matematyki oraz języka  angielskiego dzieciom z "Placówki wsparcia dziennego-ognisko wychowawcze" znajdującej się na ulicy Marszałkowskiej  12, 25-533 Kielce. Korepetycje odbywają się w formie kontaktowej na terenie placówki.

01.03

Środa

00:00
Opieka nad Incomings - MARZEC

Akcja mająca na celu opisanie przebiegu i rozliczenie opieki Osób Członkowskich Oddziału Kielce nad Incomings odbywającymi praktyki kliniczne w ramach SCOPE w marcu 2023 roku. Do Oddziału Kielce zostały przydzielone dwie Osoby - jedna studentka z węgierskiej HUMSIRC oraz jedna studentka z brazylijskiej DENEM - które zostały przydzielone do Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W ostatnim tygodniu marca przyjechała także studentka z południowokoreańskiej KMSA, która pozostanie w Kielcach także w kwietniu.

01.01

Niedziela

00:00
Opieka nad Incomings - STYCZEŃ

Akcja mająca na celu opisanie przebiegu i rozliczenie opieki Osób Członkowskich Oddziału Kielce nad Incomings odbywającymi praktyki kliniczne w ramach SCOPE w styczniu 2023 roku. Do Oddziału Kielce zostały przydzielone trzy Osoby - jedna studentka z peruwiańskiej IFMSA Peru, która została przydzielona do Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, jedna studentka z brazylijskiej DENEM, która została przydzielona do Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oraz jeden student również należący do DENEM, który został przydzielony do Klinicznego Oddziału Neurochirurgii i Chirurgii Kręgosłupa tego samego szpitala.

20.12

Wtorek

08:30
Dzień otwarty

Organizacja dnia otwartego dnia uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. W ramach akcji uczniowie mogli wysłuchać wykładów pod tytułem "Blask i cienie zawodu lekarza"oraz wykład na temat podstaw parazytologii. Uczniowie zobaczyli również zapleczene uczelnianego prosektorium oraz poznali anatomię człowieka dzięki wolontariuszom. W kolejnym etapem akcji było pokazanie centrum symulacji, gdzie poznali jak przyszli medycy uczą się na fantomach przeróżnych zabiegów oraz jak przeprowadzić badania endoskopowe, które również mogli wykonać przy pomocy asystentów. Na sam koniec zostały przeprowadzone zajęcia z mikroskopami, gdzie uczniowie poznali jak wyglądają pasożyty, które może nabyć człowiek. Dzięki wolontariuszom uczniowie mogli poznać odpowiedź na nurtujące ich...

15.12

Czwartek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Akcja polegająca na udzielaniu korepetycji z języka angielskiego oraz matematyki dzieciom z "Placówki wsparcia dziennego- ognisko wychowawcze" znajdującej się na ulicy Marszałkowskiej 12, 25-533 Kielce. Korepetycje odbywają się w formie kontaktowej na terenie placówki.

12.12

Poniedziałek

13:00
Świąteczny Miś

Akcja Świąteczny Miś odbywająca się na terenie CMUJK w dniach 12.12.2022.-20.12.2022. podczas której miał miejsce kiermasz ciast, dzięki czemu dzieci przebywające w oddziale neurologiczno-infekcyjnym WSzZ w Kielcach, ŚCP  imienia Władysława Buszkowskiego mogły dostać świąteczne prezenty i poczuć magię świąt.   

10.12

Sobota

15:00
I cóż, że ze Szwecji

Spotkaliśmy się z lektorką i tłumaczką języka Szwedzkiego - Anetą Swatek. Zapoznaliśmy się ze szwedzkim językiem i kulturą, a także liznęliśmy tego jak zacząć pracę jako lekarz w Szwecji. Poza członkami IFMSA pojawiło się także kilku lekarzy z okolicznych przychodni. Do końca grudnia trwają również zapisy na zajęcia, które odbywają się zdalnie. Otrzymaliśmy preferencyjną cenę 30zł/lekcję/os, co dla tak egzotycznego języka w tej części Polski jest jak za darmo. Rozdano wiele nagród, część naszych, część od lektorki. Na miejscu dostępne było 80 bułeczek cynamonowych oraz nielimitowana herbata z kubkami, by każdy mógł przyjemnie spędzić czas, zamieniając spotkanie w fikę.  

09.12

Piątek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Akcja polegająca na udzielaniu korepetycji z matematyki oraz języka angielskiego dzieciom z "Placówki wsparcia dziennego-ognisko wychowawcze" znajdującej się na ulicy Marszałkowskiej 12, 25-533 Kielce. Korepetycje odbywają się w formie kontaktowej na terenie placówki.

07.12

Środa

16:15
Co dwie głowy to nie jedna

Akcja polegająca na udzielaniu korepetycji z matematyki oraz języka angielskiego dzieciom z "Placówki wsparcia dziennego-ognisko wychowawcze" znajdującej się na ulicy Marszałkowskiej 12, 25-533 Kielce.Korepetycje odbywają się w formie kontaktowej na terenie placówki. 

07.12

Środa

00:00
Marzycielska Poczta

Akcja polegała na przygotowaniu listów i kartek z okazji świąt Bożego Narodzenia dla dzieci, przebywających w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Kartki świąteczne zostały wykonane przez dzieci ze szkoły podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte, znajdującej się na ul. Wspólnej 17 25-003 w Kielcach, w ramach zajęć plastycznych na świetlicy. Przygotowane upominki zostały odebrane w środę ok. 12:30, a następnie dostarczone przez wolontariuszy do szpitala.Akcja cykliczna mała, spełniająca kryteria d, e

30.11

Środa

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

Akcja polegająca na udzielaniu korepetycji z matematyki oraz języka angielskiego dzieciom z " Placówki wsparcia dziennego- ognisko wychowawcze" znajdującej się na ulicy Marszałkowskiej 12, 25-533 Kielce. Korepetycje odbywają się w formie kontaktowej na terenie placówki.

29.11

Wtorek

16:30
Movember

Akcja mająca na celu zwiększanie w społeczeństwie poziomu wiedzy dotyczącej raka jądra i prostaty, zwłaszcza w zakresie profilaktyki tych nowotworów oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych w tym wykonywania badań profilaktycznych [W ramach akcji w tym roku w Endorfina Platinum Kielce edukowaliśmy na temata profilaktyki raka jąder i prostaty oraz piersi,uczyliśmy samobadania jąder i piersi ,rozdawaliśmy ulotki i gadżety w tej tematce oraz zaproszenia na mammografię i cytologię do ŚCO w Kielcach]

29.11

Wtorek

16:15
Co dwie głowy to nie jedna

Akcja polegająca na udzielaniu korepetycji z matematyki oraz języka angielskiego dzieciom z "Placówki wsparcia dziennego- ognisko wychowawcze" znajdującej się na ulicy Marszałkowskiej 12,25-533 Kielce.

28.11

Poniedziałek

00:00
Szlachetna Paczka

Akcja "Szlachetna Paczka" odbywa się w dniach od 28.11 do 07.12.2022 roku. Przez 10 dni zbieramy produkty (m.in. żywność, odzież, środki czystości, wyposażenie domu) dla potrzebującej rodziny. Wszystkie zebrane dary zostaną następnie zapakowane w świąteczne paczki i przetransportowane do magazynu mieszczącego się w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 na ulicy Jagiellońskiej 28, 25-734 w Kielcach. Stamtąd wolontariusze Szlachetnej Paczki w naszym imieniu przekażą prezenty wybranej przez nas potrzebującej rodzinie. Zbiórka odbywa się w Collegium Medicum UJK na aleji IX Wieków Kielc 19A, 25-317 w Kielcach i jest skierowana do wszystkich studentów Collegium Medicum oraz pracowników...